26.9.2024 Redakcia Auto trendy (Foto: youtube.com/@CNBCtelevision).
Talianski vyšetrovatelia skúmajú prípad daňových únikov Johna Elkanna, predsedu skupiny Stellantis a spoločnosti Ferrari. Taliansky súd nariadil zabavenie majetku Johna Elkanna v hodnote 75 miliónov dolárov.
Taliansky sudca v rámci vyšetrovania údajných daňových únikov zhabal peniaze a majetok v hodnote takmer 75 miliónov eur piatim osobám vrátane spoločnosti Stellantis. A predsedu predstavenstva Ferrari Johna Elkanna, informuje agentúra Reuters.
Vyšetrovanie, ktoré sa začalo začiatkom tohto roka, tvrdí, že Elkann a jeho súrodenci Lapo a Ginevra nezaplatili v Taliansku dane z majetku. Ten zdedili po smrti svojej starej mamy Marelly Caracciolo, manželky zosnulého šéfa spoločnosti Fiat Gianniho Agnelliho, v roku 2019.
Prípad vychádza zo širšieho dedičského sporu medzi Elkannmi a ich matkou Margheritou o majetok Gianniho Agnelliho. Ten rozdelil jednu z najznámejších talianskych podnikateľských dynastií.
Štátne orgány zabavili prezidentovi Ferrari majetok v hodnote takmer 75 miliónov
Prokurátori v severnom meste Turín uviedli, že ich vyšetrovanie odhalilo, že Caracciolo má minimálne od roku 2010 trvalý pobyt v Taliansku a nie vo Švajčiarsku. Z tohto dôvodu sa daň z jej dedičstva mala platiť v Taliansku.
Tvrdili, že tvrdenia o jej švajčiarskom domicile boli súčasťou „zločineckého plánu na ukrytie jej značného majetku. A tiež súvisiacich príjmov pred talianskymi dedičskými a daňovými zákonmi“.
Právnici rodiny Elkannovcov uviedli, že zabavenie majetku bolo procesným krokom v prípade, ktorý nesignalizoval žiadnu zodpovednosť obžalovaných.
„Opätovne zdôrazňujeme, že Marella Caracciolová žila vo Švajčiarsku od začiatku 70. rokov minulého storočia, teda dávno predtým, ako sa narodili bratia Elkannovci. Jej vôľa žiť vo Švajčiarsku nikdy počas jej života nezlyhala,“
– uviedli vo vyhlásení.
Právnici uviedli: „Naďalej veríme, že dokážeme nevinu našich obžalovaných v súvislosti s údajnými trestnými činmi.“ Okrem Johna Elkanna sa zabavenie majetku týka aj jeho účtovníka, Gianlucu Ferrera, a švajčiarskeho notára Ursa von Grunigena, ktorý pôsobil ako exekútor.
Redakcia Auto trendy.
Súvisiace články:
Vzájomné porozumenie v japonskej pracovnej kultúre: Parkovanie ako prejav ohľaduplnosti
Ako dlho trvá premlčacia lehota dopravného priestupku?